Red Trio + Gerard Lebik i Piotr Damasiewicz / soundcheck

DSC_5846

16 kwietnia w Warszawie odbył się koncert portugalskiej grupy Red Trio, z gościnnym udziałem polskich tuzów muzyki improwizowanej – Gerarda Lebika i Piotra Damasiewicza. Długo przyjdzie czekać na kolejny taki wieczór. Jazzowa muzyka improwizowana jest wyzwaniem nie tylko dla muzyków ale również dla słuchaczy – wyzwaniem, z którym warto się zmierzyć, choćby po to, aby przypomnieć sobie, że celem muzyki (w ogóle) jest dostarczanie nietuzinkowych przeżyć (tak po prawdzie: kogo zadowala samo słuchanie?). Ze wszystkich barw jakie zabrzmiały tego wieczoru, dominującą była czerwona!

Tymczasem, przekornie, czarno-biały materiał z przedkoncertowych zmagań.

Znalezione #6

DSC_9673_blog

Znalezione #5

_DSC2327

Znalezione #4

DSC_9222

Znalezione #3

DSC_2423 copy

Znalezione #2

DSC_8553

Znalezione #1

IMG_1974

Marcin Olak

DSC_6837

Marcin Olak – gitarzysta, który równie dobrze czuje się w stylistyce muzyki jazzowej jak i współczesnej. We wrześniowym numerze JazzPress znajduje się obszerny wywiad. // Zdjęcia do rozmowy robiliśmy na początku sierpnia przy trzydziestokilku stopniowych upałach. Czy już niedługo za nimi zatęsknimy?

DSC_6757

KrukBook

_DSC8999

Pierwszy Krukbook dotarł bez przeszkód. Pięknie upakowane portfolio ślubne mieści się na 120 stronach. Gruba i sztywna okładka pokryta jest płótnem. Wymiary: 21,5×21,5 cm. Jakość wykonania przewyższa moje oczekiwania. Z pewnością nie jest to ostatnia publikacja z łódzkiej drukarni.

DSC_6896

Lipcowy JazzPress

W lipcowym numerze Grzegorz Karnas. Polecam lekturę. A jeśli ktoś nie słyszał jeszczeJazzpress / lipiec 2013 albumu Audio Beads, zapraszam do siebie – atmosfera gwarantowana.

W środku także odrobina mojego materiału fotograficznego, m.in. krótka fotorelacja z koncertu Włodzimierz Nahorny Trio, który odbył się na początku czerwca w Pałacu Szustra.

To oczywiście nie wszystko. Blisko 80 stron świetnego materiału, informacje o koncertach, publicystyka, wywiady.

Gazeta do ściągnięcia na stronie RadioJAZZ.FM lub TU.