The Rover

blog fotograficzny

Menu Close

Gina Bobassi, Ksawery Wójciński, Paweł Postaremczak / koncert

DSC_8161

Kolejne spotkanie z jazzowymi standardami w niezwykłym wydaniu. Nastrojowo zrobiło się już przed koncertem. Zachodzące słońce przezierało przez wielkie okna i wypełniło wnętrze miękkim, ciepłym światłem. Dalej było już tylko lepiej.
Wystąpili:
Marta Gina Bobassi – śpiew
Paweł Postaremczak – saksofon
Ksawery Wójciński – kontrabas

Read more

Pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego

DSC_7717

Dokumentacji nigdy za wiele. Bez względu na polityczne sympatie i historyczną ocenę gen. Jaruzelskiego, to wydarzenie potrzebowało jeszcze tuzina fotografów. Zdecydowałem się dołączyć do tej grupy.

Read more

Red Trio + Gerard Lebik i Piotr Damasiewicz / soundcheck

DSC_5846

16 kwietnia w Warszawie odbył się koncert portugalskiej grupy Red Trio, z gościnnym udziałem polskich tuzów muzyki improwizowanej – Gerarda Lebika i Piotra Damasiewicza. Długo przyjdzie czekać na kolejny taki wieczór. Jazzowa muzyka improwizowana jest wyzwaniem nie tylko dla muzyków ale również dla słuchaczy – wyzwaniem, z którym warto się zmierzyć, choćby po to, aby przypomnieć sobie, że celem muzyki (w ogóle) jest dostarczanie nietuzinkowych przeżyć (tak po prawdzie: kogo zadowala samo słuchanie?). Ze wszystkich barw jakie zabrzmiały tego wieczoru, dominującą była czerwona!

Tymczasem, przekornie, czarno-biały materiał z przedkoncertowych zmagań.

Read more

Znalezione #6

DSC_9673_blog

Znalezione #5

_DSC2327

Znalezione #4

DSC_9222

Znalezione #3

DSC_2423 copy

Znalezione #2

DSC_8553

Znalezione #1

IMG_1974

Marcin Olak

DSC_6837

Marcin Olak – gitarzysta, który równie dobrze czuje się w stylistyce muzyki jazzowej jak i współczesnej. We wrześniowym numerze JazzPress znajduje się obszerny wywiad. // Zdjęcia do rozmowy robiliśmy na początku sierpnia przy trzydziestokilku stopniowych upałach. Czy już niedługo za nimi zatęsknimy?

DSC_6757

© 2015 The Rover. All rights reserved.

Theme by Anders Norén.